בשנים האחרונות, יותר ויותר בעלי עסקים בוחרים לעשות את המעבר משימוש בפנקסי חשבוניות לשימוש בתוכנות לניהול חשבונות, תזרים המזומנים ומלאי העסק. שימוש יומיומי/חודשי במערכת לניהול הנהלת חשבונות, תזרים מזומנים ומלאי מאפשר לבעל העסק להיות עם היד על הדופק, לייצר אוטומציה ולהתממשק למערכות צד שלישי באמצעות ממשק API פתוח.

תוכנה להנהלת חשבונות העסק

איך לבחור תוכנה להנהלת חשבונות העסק שלך?

לא בכל יום אנו בוחרים תוכנה לניהול חשבונות העסק, לכן חשוב לבצע בחירה מושכלת כבר בפעם הראשונה ולחסוך זמן, כסף ומשאבים רבים. בעת בחירת תוכנה להנהלת חשבונות, מומלץ לשים לב לפרמטרים הבאים:

  • מחיר – להבדיל מפנקסי החשבוניות אשר דורשים עלות הדפסה חד פעמית, תוכנה להנהלת חשבונות העסק דורשת תשלום חודשי או שנתי על השירות שניתן לך. רוב התוכנות הקיימות בשוק מציעות מחירים דומים הנעים בין 10 ל – 100 ₪ לחודש בהתאם לכמות החשבוניות שמופקות במערכת – המחיר החודשי עולה ככל שמפיקים יותר מסמכים, חשבוניות ודו"חות באמצעות המערכת. חלק מהחברות מציעות מסלול פיקס בעלות שנתית של 100 ₪ ~ אשר כולל מערכת רזה להנהלת חשבונות ועם תמיכה מצומצמת במייל אשר יכולה להתאים לבעלי עסקים קטנים ובינוניים אשר מפיקים עד 50 חשבוניות בחודש.
  • אפשרויות המערכת וידידותיות ממשק המשתמש – אחד הפרמטרים העיקריים לבחירת המערכת היא האפשרויות שהיא מעניקה לך. רוב המערכות בשוק הישראלי מעניקות אפשרויות פחות או דומות כאשר ההבדל הוא בממשק המשתמש שלהם. רוב התוכנות מעניקות תקופת ניסיון של 30 עד 60 ימים, כך שבהחלט מומלץ להירשם לתקופת ניסיון ב -2-3 מערכות ולראות מהו הממשק שהכי נוח לך.
  • גיבויים – לרוב, בעלי העסקים לא מייחסים חשיבות לגיבויים יומיים, חודשיים ושנתיים אך בהחלט מדובר בנושא חשוב שכדאי לשים אליו לב. מערכות רבות מעניקות גיבוי לכל אורך חיי המשתמש, אך מומלץ לבדוק את המדיניות של החברה/התוכנה שבחרת.
  • תמיכה טכנית – לא כל המשתמשים שווים, ישנם כאלה שיצטרכו תמיכה מרובה (במיוחד בהתחלה) וישנם כאלה שיתחילו לשחות כבר מהשלב הראשון. אם חשוב לך תמיכה של אחד על אחד, בחר חברה אשר מעניקה שירותי תמיכה טלפוניים או שירותי תמיכה במייל, צ'ט וירטואלי ומערכת כרטיסיות.

לסיכום, כיום ניתן למצוא לא מעט תוכנות תזרים מזומנים מתקדמות לניהול חשבונות העסק במקום אחד – בחירה נכונה תאפשר לך להתנהל בצורה מהירה, קלה ופשוטה מול רואה החשבון ורשויות המס בישראל.

ב – Accountancy, אנו עובדים מול כל התוכנות הרשומות ברשות המיסים, כך שנוכל לנהל את פנקסי החשבונות שלך בצורה נכונה עם כל תוכנה או חברה רשומה. לקבלת ייעוץ ושירות ראשוני מרואה חשבון מוסמך בחיפה והקריות, ניתן ליצור עימנו קשר ונשמח לעמוד לרשותך.

איך לבחור תוכנה להנהלת חשבונות העסק שלך?