במציאות העסקית של ימינו, כל בעל עסק קטן וגדול זקוק לרואה חשבון שילווה אותו מול רשויות המס בישראל. פעמים רבות בעלי עסקים מתלבטים בשאלה, איך לבחור רואה חשבון לעסק? – אם גם אתה נמצא בדילמה הזו, מאמר זה יפרט בפניך את כל הפרמטרים הנחוצים על מנת לבצע בחירה מושכלת של רואה חשבון לעסק.

איך לבחור רואה חשבון לעסק?

איך לבחור רואה חשבון?

במקרים רבים, בחירת רואה החשבון שילווה אותך היא קריטית להצלחת העסק. בעת בחירת רואה חשבון מומלץ לשים לב לפרמטרים הבאים:

  • המלצות מחברים – מומלץ לקבל מספר המלצות מחברים, קולגות או לקוחות (במידה והעסק כבר פעיל). סביר להניח שהבדיקה תניב מספר רואי חשבון אשר תוכלו לחקור עליהם מעט ברשתות החברתיות או בגוגל. מומלץ לבדוק האם יש למשרד אתר אינטרנט או ביקורות נוספות בגוגל (בעת חיפוש שם המשרד/שם רואה החשבון).
  • מקצועיות וניסיון – הניסיון, המקצועיות והאמינות של רואה החשבון הם הנושאים החשובים ביותר. קשה מאוד לאמוד את רמת המקצועיות של רואה החשבון כבר ביום הראשון, אך לאחר ביקור במשרד בהחלט אפשר להבין את איכות החומר האנושי במשרד, כמות הלקוחות והתיקים של צוות רואי החשבון במשרד.
  • גודל המשרד – הגישה הרווחת בציבור היא שמשרד קטן מתאים לעסק קטן – ולהיפך. אך פעמים רבות, גודל המשרד יכול להוות יתרון משמעותי לבעל העסק מכיוון שככל שיש יותר שותפים ועובדים במשרד, השירות שבעל העסק יקבל יהיה מקיף, הוליסטי ומהיר הרבה יותר. בנוסף, לרוב במשרדים גדולים הוותק, הניסיון והידע הנצבר מאפשר לבעל העסק לקבל מענה מהיר לשאלות וסוגיות מיוחדות אשר יתכן שלא באו לידי ביטוי במשרדים קטנים/בינוניים.
  • מיקום – למרות ההתפתחות הטכנולוגית וצמצום הגבולות, עדיין מומלץ לבחור ברואה חשבון אשר הגישה אליו נוחה, מהירה וקלה. לא מומלץ לבחור רואה חשבון בכפר סבא אם העסק שלך ממוקם בחיפה – ולהיפך.

לסיכום, רואה חשבון ילווה אותך במהלך כל חיי העסק שלך ולכן מומלץ לבחור אותו בצורה מושכלת תוך מתן דגש על המלצות, מיקום, גודל המשרד, אופן ההתקשרות ואיכות השירות שלו.

משרד Accountancy מעניק שירותי ראיית חשבון לעסקים קטנים וגדולים בחיפה והקריות, לקבלת פרטים נוספים או ייעוץ ראשוני, ניתן ליצור עימנו קשר ונשמח לעמוד לרשותך.

איך לבחור רואה חשבון לעסק?